Gmina Przywidz

Gmina Przywidz położona jest w centralnej części województwa pomorskiego (powiat gdański). Jest jedną z siedmiu gmin Powiatu Gdańskiego.

Siedzibą władz Gminy jest miejscowość Przywidz.

Czytaj więcej...

Kociewski Serwis Informacyjny 2009-09-22

 

20 września 2009 roku odbyło się w Przywidzu referendum gminne o odwołanie wójta i Rady Gminy. Wg statystyk organizatorzy nie mieli żadnych szans na zwycięstwo. Tym razem walka Dawida z Goliatem zakończyła się sukcesem.

Tym razem podłożem niezadowolenia mieszkańców okazała się szkoła. „Dziwna” reforma, która doprowadziła do całkowitej dezorganizacji edukacji w gminie i bezprawnego przenoszeniu dzieci między szkołami. Interweniował nawet Rzecznik Praw Dziecka wespół z pracownikami Ministerstwa Oświaty i Kuratorium. Do tego doszły oskarżenia o złe zarządzanie, niegospodarność, prywatę i czara goryczy została przelana. Grupa mieszkańców zawiązała komitet, który doprowadził do referendum, w wyniku którego wójt oraz popierająca ją Rada Gminy Przywidz została miażdżącą większością odwołana.

Na wieść o zwycięstwie, w całej gminie zawyły syreny na remizach strażackich, w samochodach włączono klaksony a w kościele biły dzwony. Rozradowani mieszkańcy wylegli na ulice i bawili się do późnego wieczora. Na koniec odbył się pokaz ogni sztucznych, który przypieczętował powrót demokracji do Przywidza.

Więcej na stronie: www.przywidz.org

Niech to będzie przestrogą dla wszystkich włodarzy naszych gmin.

 

 

Przywidz to wieś położona na styku Kociewia i Kaszub w powiecie gdańskim. Jest to miejscowość o walorach turystycznych.

 

Wydanie gazetowe:
[plik w pdf wielkość 2358 kB]

 

 

 

Menu

sport250

Praktyka lekarska

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Kinga

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Polecamy