Gmina Przywidz

Gmina Przywidz położona jest w centralnej części województwa pomorskiego (powiat gdański). Jest jedną z siedmiu gmin Powiatu Gdańskiego.

Siedzibą władz Gminy jest miejscowość Przywidz.

Czytaj więcej...

14 kwietnia w Brusach zawodnicy z Pomorza, będą bronić Pucharu Polski w sportowej odmianie „Baszka - Méster”. Turniej zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ przyjadą zawodnicy z województw: Kujawsko - Pomorskiego, Wielkopolski i Lubuskiego.

„Przyjeżdżamy po Puchar Polski, nie wiemy, czy uda się zdobyć główne trofeum, ale liczymy na dobrą kartę i miło spędzony czas wśród naszych przyjaciół z Kaszub. Na pewno jesteśmy w dobrej formie, jednak o wszystkim zdecyduje, karta, umiejętności oraz zawodnicy z którymi przyjdzie nam grać” – powiedział Marek Pospieszny, kapitan drużyny z „Kontra” Gorzowa. „Czeka nas, bardzo ciekawy turniej, mam przeczucie, że po raz pierwszy Puchar Polski pojedzie w Polskę. Nie mówię, tego, że Kaszubi są słabsi, ale dla rozwoju sportowej odmiany „Baszka - Méster”, nadejdzie chwila, że tytuł zdobędą zawodnicy lub drużyny z innych województw, niż Pomorskie. Nie wiemy czy będzie to Puchar Polski, czy inne rozgrywki, ale Pomorze i Kaszubi, muszą się liczyć, że skończy się nasze panowanie przy stołach baśkowych” – powiedział Mirek Ugowski. „Bardzo się cieszymy, że do Brus przyjadą zawodnicy z Polski, gdzie „Baśka’’ jest bardzo popularną grą karcianą. Serdecznie zapraszamy na turniej podczas, którego są przygotowane występy artystyczne dla zawodników” – powiedział Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Puchar Polski w Brusach, zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ po raz pierwszy, będzie miał tak szeroką reprezentacje województw, gdzie gra się w „Baśkę’’. Bardzo się cieszymy, że dojdzie do spotkania zawodników, gdzie „Baśka’’ jest najpopularniejszą grą karcianą. Oczywiście, każdy kto przyjedzie do Brus, będzie liczył na Puchar Polski, jednak zwycięzcy może być tylko jeden.

Organizatorzy zapraszają do rywalizacji juniorów, którzy po raz pierwszy, będą mogli zdobyć Puchar Polski. Rok 2013 jest dla juniorów bogaty w wydarzenia, ponieważ po Mistrzostwach Kaszub, mają szansę stanąć w szranki i wyłonić najlepszych juniorów. Rodzice, dziadkowie - Brusy czekają...

14 kwietnia w Brusach w Domu Kultury, zostanie rozegrany Puchar Polski w „Baszka Sportowa - Méster”. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry w „Baszkã Sportową - Méster”, z asem serce jako najstarszym trumfem.

Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 4 rundy po 40 rozdań. Dla najlepszych drużyn oraz pań i panów nagrody niespodzianki.

Patronat honorowy objął:
Witold Ossowski - Burmistrz Brus

Czteroosobowe drużyny należy zgłaszać na druku organizatora emailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w dniu imprezy do godz. 13.30. Organizator zapewnia wszystkim pyszną kawę po kaszubsku i poczęstunek. Początek turnieju godz. 14

Współorganizatorem Pucharu Polski, są:

  1. Miasto Brusy
  2. Dom Kultury w Brusach
  3. Oddział Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego

Puchar Polski będzie rozgrywany w 4 kategoriach:

  1. kategoria drużynowa
  2. kategoria panów
  3. kategoria pań
  4. kategoria juniorów do lat 21

Podczas Pucharu Polski w Brusach, spodziewani są zawodnicy z województw Kujawsko - Pomorskiego, Wielkopolski, Lubuskiego.

Pucharu Polski za rok 2012, będą bronić: FOX Gdynia, Grudzień Teresa oraz Stefański Stanisław. Puchar Polski jest rozgrywany w sportowej odmianie „Baszka Sportowa - Méster”. Organizatorzy zapraszają do sportowej rywalizacji i zdobycia tytułu zdobywców Pucharu Polski w roku 2013.

Więcej: www.pomorskisport.eu

 

Menu

sport250

Praktyka lekarska

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Kinga

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Polecamy