Gmina Przywidz

Gmina Przywidz położona jest w centralnej części województwa pomorskiego (powiat gdański). Jest jedną z siedmiu gmin Powiatu Gdańskiego.

Siedzibą władz Gminy jest miejscowość Przywidz.

Czytaj więcej...

Kaszuby biegają

Już za kilkanaście dni, 18 maja br. o g.12.30 z boiska sportowego w Szymbarku wystartuje II Bieg Górski na Wieżycę na dystansie 10 km.

Kaszuby biegają

Hasłem przewodnim jest „Zdobądź najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowo Europejskim a zarazem Najwyższy Szczyt Polski Północnej

Warto pamiętać o tym, że dawniej Wieżyca była miejscem kultu starożytnych Słowian i bardzo często zwana jest ona w związku z tym Kaszubskim Olimpem.

Co czeka biegaczy na trasie na Kaszubski Olimp??? Na pewno wysiłek, zmęczenie, może nawet omdlenia ale na końcu jest meta i zwycięstwo nad samym sobą.

I edycję ukończyło 203 osoby, a najlepszymi wśród kobiet była Barbara Bączek-Motała oraz Łukasz Kujawski wśród mężczyzn.

Bieg będzie trzecim wydarzeniem biegowym w ramach cyklu Kaszuby Biegają 2014.Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pamiątkowy medal.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody.

Tradycyjnie na biegaczy czekać będzie pyszna zupka oraz kawa po kaszubsku. Uczestników biegu zagrzewać do boju będą strongmani, którzy od godz. 11.00 rywalizować będą o miano Siłacza Pomorza. Planuje się wiele innych niespodzianek.

Biegowi Górskiemu na Wieżycę – patronują m.in.:
Jan Kleinszmidt - Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego
Łukasz Grzędzicki - Prezes Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego
Tomasz Brzoskowski – Wójt Gminy Stężyca

Główni Organizatorzy: Urząd Gminy Stężyca, Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Lokalna Organizacja Turystyczna „Szczyt Wieżyca”, zapraszają.

Miło nam poinformować, że Przywidz Twoja Gmina objął Honorowym Patronatem Bieg Górski na Wieżycę na dystansie 10 km, który odbędzie się w ramach cyklu Kaszuby Biegają 2014.

Więcej informacji na stronie www.kaszubybiegaja.pl

 

Menu

sport250

Praktyka lekarska

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Kinga

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Polecamy