Gmina Przywidz

Gmina Przywidz położona jest w centralnej części województwa pomorskiego (powiat gdański). Jest jedną z siedmiu gmin Powiatu Gdańskiego.

Siedzibą władz Gminy jest miejscowość Przywidz.

Czytaj więcej...

Kaszuby biegają

26 lipca br. o g. 16 w Lipuszu odbędzie się VI bieg z cyklu Kaszuby Biegają 2014 pn. „Pętla Tuszkowska Matka ”. Trasa biegu o dystansie 11,5 km przebiega po bardzo dobrze utrzymanych drogach szutrowych w przepięknych terenach leśnych. Start i meta usytuowana jest na stadionie w Lipuszu. Przez cały dzień odbywać się będzie święto Gminy Lipusz z licznymi atrakcjami. Biuro zawodów, szatnie oraz natryski znajdować się będą w hali sportowej tuż obok stadionu przy ul. Sportowej.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich pamiątkowe medale oraz posiłek a dla najlepszych puchary oraz nagrody rzeczowe. Z pośród wszystkich uczestników biegu rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. W Lipuszu naprawdę warto biegać oraz spędzić sobotni dzień.

Do zobaczenia w Lipuszu.

Zapisy oraz więcej informacji www.kaszubybiegaja.pl

Lipusz jest gminą wyjątkową,

Wieś Lipusz jest jedną z najstarszych miejscowości w województwie pomorskim. Pierwsze wzmianki na jej temat pochodzą z 1398 r. Gmina Lipusz leży w środkowo-południowej części województwa pomorskiego i północno-zachodniej części powiatu kościerskiego.

Gmina Lipusz ma obszar 109,2 km², w tym użytki rolne to 23%. Lasy zajmują 66% powierzchni gminy. Gmina stanowi 9,37% powierzchni powiatu. Niemal cała powierzchnia gminy objęta jest ochroną w obrębie Lipuskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu i Gowidlińskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Południowo-wschodni fragment gminy stanowi część Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Przez Lipusz przepływa rzeka Czarna Woda-Wda, która bierze początek z jeziora Wieckie we wsi Śluza i jest szlakiem wodnym dla turystyki kajakowej.

Na terenie gminy znajduje się również sieć ścieżek rowerowych, wyposażonych w tablice informujące o funkcjonowaniu ekosystemu leśnego oraz gospodarki leśnej. Czyste jeziora, kąpielisko nad jeziorem Duże Skrzynki, pole biwakowe usytuowane przy szlaku rzeki Wdy, trasy turystyki pieszej i rowerowej, pomniki przyrody, ośrodek jeździecki w Zdrojach, kwatery agroturystyczne, kompleks sportowy, w skład którego wchodzą: korty tenisowe, stadion sportowy, boisko do siatkówki plażowej, boisko piłkarskie z trawą syntetyczną oraz boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową - stanowią również o atrakcyjności turystycznej gminy Lipusz. W Lipuszu funkcjonują wypożyczalnia rowerów i wypożyczalnia sprzętu wodnego, co jest dodatkowym atutem gminy dla odwiedzających turystów i wczasowiczów. Lipusz ma dogodne połączenia komunikacyjne w wielu kierunkach, w tym z aglomeracją Trójmiejską w odległości ok. 80 km.

 

Menu

sport250

Praktyka lekarska

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Kinga

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Polecamy