Gmina Przywidz

Gmina Przywidz położona jest w centralnej części województwa pomorskiego (powiat gdański). Jest jedną z siedmiu gmin Powiatu Gdańskiego.

Siedzibą władz Gminy jest miejscowość Przywidz.

Czytaj więcej...

255 osób ukończyło II Półmaraton Stolema, który przeprowadzony był 9 sierpnia br. we Wdzydzach Kiszewskich nad „Kaszubskim Morzem”. Organizatorzy zaplanowali start i metę w Zajeździe U Sołtysa. Na wszystkich przybyłych na start biegaczy z całej Polski czekały eleganckie okazjonalne koszulki oraz kaszubska kawa.

 

Trasę biegu 21km – poprowadzono drogami szutrowymi po przepięknych, urokliwych terenach Nadleśnictwa Kościerzyna. Panujący upał przekraczający 30 °C bardzo utrudniał pokonanie trasy uczestnikom jak i służbą zabezpieczającymi imprezę. Pomimo licznych grymasów zmęczenia wszyscy dobiegli do mety, gdzie czekał na biegowych bohaterów orzeźwiający prysznic i piękny, okolicznościowy medal.

Na trasie znajdowało się sześć punktów z wodą, zużyto 4 tys. kubków oraz 800l wody do picia i 8km. taśmy ostrzegawczej. Nad bezpieczeństwem czuwali : punkty opieki medycznej, Straż Gminna, Policja, OSP wspomagane przez liczne grono wolontariuszy.

Po posiłku uczestnicy wraz z rodzinami udali się przed letnia scenę we Wdzydzach, gdzie ogłoszono oficjalne wyniki i nagrodzono najlepszych w poszczególnych kategoriach.

Dekoracji dokonali: Ryszard Świlski – Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, który również przebiegł wdzydzki Półmaraton, Grzegorz Piechowski – Wójt Gminy Kościerzyna oraz Henryk Miotk – dyrektor cyklu Kaszuby Biegają.

Po dekoracji na wszystkich czekała duża porcja dobrej rozrywki w wykonaniu gwiazd polskiej estrady m.in.: Wojciecha Gąsowskiego oraz Kabaretu Łowcy.B.

Organizatorem imprezy byli:

Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna, Gmina Kościerzyna, Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej

Szczegółowa klasyfikacja na: www.PomorskiSport.eu

Klasyfikacja końcowa:

Kobiety:

 1. BĄCZEK-MOTAŁA BARBARA - RUMIA
 2. CZAPIEWSKA MONIKA - SKORZEWO
 3. MAJ-ROKSZ MARIA - WEJHEROWO
 4. DOBROWOLSKA JOANNA - REDA
 5. PUSTUŁKA WERONIKA - KOŚCIERZYNA
 6. PAZDA-POZORSKA MAŁGORZATA - SŁUPSK

Mężczyźni:

 1. KUJAWSKI ŁUKASZ - ŻUKOWO
 2. PEK DANIEL - KOŚCIERZYNA
 3. ROLBIECKI MICHAŁ - WEJHEROWO
 4. DEMBOWSKI MARIUSZ - LIDZBARK WARMIŃSKI
 5. MIELEWCZYK ŁUKASZ - WICKO
 6. WIRKUS ŁUKASZ - LIPNICA

Kolejny bieg już 30.08.2014r. w Kolbudach - szczegóły: www.KaszubyBiegaja.pl

Menu

sport250

Praktyka lekarska

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Kinga

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Polecamy