Gmina Przywidz

Gmina Przywidz położona jest w centralnej części województwa pomorskiego (powiat gdański). Jest jedną z siedmiu gmin Powiatu Gdańskiego.

Siedzibą władz Gminy jest miejscowość Przywidz.

Czytaj więcej...

5 lipca br. o godz. 15.00 odbędzie się IV Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej. Trasa licząca 11,5 km biegnie tak samo jak w ubiegłych latach, przez Kczewo, Tokary i Czeczewo.

Kaszuby Biegają 2015 na półmetku!

Przodkowo. IV Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej - plakat 5 lipca br. o godz. 15.00 odbędzie się IV Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej. Trasa licząca 11,5 km biegnie tak samo jak w ubiegłych latach, przez Kczewo, Tokary i Czeczewo. Start i meta znajdować się będą przy hali sportowej w Przodkowie ul. Sportowa. Biuro czynne będzie w dniu biegu od godz.12.00. Dla uczestników przygotowano, szatnie, natryski, przechowalnie bagażu, „ kawę po kaszubsku” oraz po biegu medal i gorący posiłek.

Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach przewidziano puchary oraz nagrody rzeczowe i finansowe. Zwycięzcy wśród kobiet i mężczyzn otrzymają po 500 zł, kolejne miejsca do szóstego włącznie odpowiednio mniej. Wśród wszystkich, którzy ukończą bieg rozlosowany zostanie m.in.: telewizor 32 ‘’. Imprezę obsługiwać będzie elektroniczny system pomiaru czasu na bazie chipów aktywnych.

Po imprezie biegowej będzie można spędzić czas do późnych godzin wieczornych na pikniku rodzinnym, przygotowano mnóstwo atrakcji min: bezpłatne stoiska medyczne, bezpłatne wesołe miasteczko dla całych rodzin, liczne występy artystyczne na czele zespołem MIG oraz wiele innych. Jeśli ktoś nie czuje się na bieg główny to jest szansa wystartować o godz. 14.15 w biegu rodzinnym na dystansie 1 km wokół jeziora Książącego.

Przodkowska impreza biegowa jest piątym tegorocznym wydarzeniem w ramach cyklu „Kaszuby Biegają 2015”. W ubiegłym roku została ogłoszona najlepszą imprezą biegową na Kaszubach.

Wśród wszystkich uczestników biegu głównego, którzy rozpoczęli swoja przygodę z bieganiem w ostatnich 6 miesiącach rozlosowane będą trzy nagrody pieniężne w ramach nagrody „Debiut Biegu”.

Trwa zacięta rywalizacja w poszczególnych kategoriach wiekowych jak i Biegowych Ligach.

Akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Milenki nabiera tempa, dotychczas zebrano ich około 1000 kg. Koordynatorem akcji jest Dorota Wicka /ProFanRun Gościcino/
Więcej szczegółów o Milence: www.milenka.webserwer.pl/

Patronat honorowy nad imprezą objęli:

Jana Kleinszmidt - Przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego,
Łukasz Grzędzicki - Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego
Andrzej Wyrzykowski - Wójt Gminy Przodkowo

Bieg główny na 11,5 km przeprowadzony będzie w 14 kategoriach:

 • kat. Open Kobiet
 • kat. Open Mężczyzn
 • kat. Kobiet 16-29 lat
 • kat. Mężczyzn 16-29 lat
 • kat. Kobiet 30+
 • kat. Mężczyzn 30+
 • kat. Kobiet 40+
 • kat. Mężczyzn 40+
 • kat. Kobiet 50+
 • kat. Mężczyzn 50+
 • kat. Kobiet 60+
 • kat. Mężczyzn 60+
 • kat. Kobiet 70+
 • kat. Mężczyzn 70+

Historia Ćwierćmaratonu Szwajcarii Kaszubskiej - Przodkowo

2012r. (166 uczestników) - Angelika Cichocka - Talex Borzytuchom /45,12/, Łukasz Kujawski - Żukowo /35,52/
2013r.- (258 uczestników) Weronika Wójcik - Kociewski Klub Biegacza Starogard Gd. /46,35/ , Łukasz Kujawski - Żukowo /37,47/
2014 - (313 uczestników) Maryna Adamczyk – Gdańsk /42:32/, Łukasz Kujawski - Żukowo /36,42/

Aby być sklasyfikowanym w klasyfikacji końcowej KB należy przebiec min. 6 z 10 biegów. 17.10.2015r. - Wielki Finał. W klasyfikacji generalnej czeka sześć nagród pieniężnych: I m K/M- 2000 zł, II m K/M – 1000 zł oraz III m K/M- 500 zł. Szczegóły niebawem. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną klasyfikacją po czterech biegach, którą można znaleźć na stronie www.kaszubybiegaja.pl.

Jeśli lubisz biegać oraz dobrą zabawę to 5 lipca musisz być koniecznie w Przodkowie.

Więcej informacji na www.kaszubybiegaja.pl

Przodkowo. IV Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej Przodkowo. IV Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej Przodkowo. IV Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej
Przodkowo. IV Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej   Przodkowo. IV Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej

Menu

sport250

Praktyka lekarska

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Kinga

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Polecamy