Gmina Przywidz

Gmina Przywidz położona jest w centralnej części województwa pomorskiego (powiat gdański). Jest jedną z siedmiu gmin Powiatu Gdańskiego.

Siedzibą władz Gminy jest miejscowość Przywidz.

Czytaj więcej...

Festyn Pożegnanie Lata jest już za nami. Pogoda dopisała, cały dzień świeciło słońce a temperatura oscylowała wokół 24 0C.

Festyn otworzyła współwłaścicielka portalu Przywidz Twoja Gmina Magdalena Borkowska, która w miłych słowach przywitała przybyłych księdza proboszcza, radnych powiatowych i gminnych, sponsorów, wystawców i mieszkańców (nie tylko z terenów naszej Gminy). Szkoda tylko, że Wójt nie wszedł na teren festynu by bawić się z mieszkańcami.

Po przywitaniu, scenę opanowali uczniowie ze szkoły w Trąbkach Wielkich przedstawiając współczesną wersję bajki o Czerwonym Kapturku. Później to istny szał zabaw i konkursów dla dzieci i dorosłych. Wyjątkowym powodzeniem cieszyły się chodzenie na skrzynkach, przeciąganie liny czy noszenie wody starymi, dziadkowymi nosidłami. Konkurs ten, jak zauważyli niektórzy mieszkańcy, powinien być skierowany głównie do mieszkańców Górek Trzepowskich, którzy od lat walczą o wodociąg i kolejne władze go im odmawiają.

W trakcie przerwy w zabawach nastąpiło rozdanie nagród w II edycji powiatowego konkursu plastycznego Wakacje i Ja ogłoszonego przez portal Przywidz Twoja Gmina (zobacz listę laureatów). Współwłaścicielka portalu Przywidz Twoja Gmina Magdalena Borkowska podziękowała dzieciom za udział a rodzicom za opiekę nad małymi plastykami. Każdy nagrodzony otrzymał dyplom, drobny upominek a laureaci atrakcyjne nagrody. Magdalena Borkowska zapowiedziała także kolejne konkursy.

Po przerwie wznowiono blok konkursów i zabaw.

Cały czas do zabaw zagrzewał DJ Piotrek.

Wraz z ostatnimi promieniami słońca rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem CONCORD.

W trakcie festynu można było zjeść darmowej grochówki, bigosu czy spróbować wypieków gospodyń trzepowskich. Były wyśmienite. Można było też napić się w barze piwa zjeść gofry, frytki, hamburgery… Liczne stanowiska wystawców oferowały zabawki, ubranka, koszyki, książki po kaszubsku, kosmetyki, biżuterię i wiele innych atrakcji. W stanowisku Avonu panie mogły skorzystać z darmowych zabiegów upiększających. Wszyscy chętni mogli pojeździć bryczką a osoby o mocniejszych nerwach samochodem terenowym, quadami oraz postrzelać na stanowiskach ASG i Paintball’u.

Wszyscy mieszkańcy stwierdzili, że tak udanego festynu w Trzepowie jeszcze nie było, dlatego postanowiono organizować go cyklicznie, co roku.

Na koniec wypada wspomnieć o urodzinach pani Sołtys Trzepowa Danuty Flis. Jak sama stwierdziła, nigdy jeszcze nie miała tylu gości. Cały, kilkuset osobowy chór odśpiewał solenizantce 100 lat.

Zobacz fotorelację z festynu Pożegnanie lata

 

Strona informacyjna festynu Pożegnanie Lata


Partnerzy Patronat medialny Sponsorzy

OSP Przywidz

SP Trzepowo

Menu

sport250

Praktyka lekarska

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Kinga

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Polecamy