Gmina Przywidz

Gmina Przywidz położona jest w centralnej części województwa pomorskiego (powiat gdański). Jest jedną z siedmiu gmin Powiatu Gdańskiego.

Siedzibą władz Gminy jest miejscowość Przywidz.

Czytaj więcej...

Dnia 2 sierpnia (sobota) o godz. 17.00 na plaży przywidzkiego jeziora odbyło się Wakacyjne dyktando, którego organizatorami byli Wójt Gminy Przywidz i Gminny Ośrodek Kultury w Przywidzu. Dla najlepszych Wójt Gminy ufundował nagrody.

Konkurs „Mistrza Ortografii” odbył się w dwóch kategoriach: dzieci i dorosłych. [Zobacz plakat]

W kategorii dzieci mistrzynią bezbłędnego pisania okazała się Patrycja Gołąbek.

Dorośli musieli wykazać się znacznie większą wiedzą. Tekst pełen pułapek językowych okazał się trudny, przez co kilkoro uczestników zrezygnowało z oddania dyktanda. No cóż nie było „Worda” gdzie nasi prominenci mogli by na bieżąco poprawiać byki...

Mistrzynią poprawnej polszczyzny Gminy Przywidz w roku 2008 została Anna Cieszyńska, która pokonala wielu utytułowanych konkurentów. Gratulujemy!

Smaczku całości dodał główny sponsor, który wycofał ufundowana nagrodę za I miejsce podając informację, że nagroda ta była przeznaczona dla osoby piszącej bezbłędnie!

Pytanie: czy ktoś w ogóle miał dostać główną nagrodę, skoro wiadomo, że nawet w mistrzostwach ogólnokrajowych niezwykle rzadko zdarzają się takie sytuacje, że zostanie napisane dyktando bezbłędnie a sponsorzy jednak się nie wycofują się ze swych zobowiązań.

Zobacz opis dyktanda zamieszczony na stronie przywidz.pl

Oczekiwanie
Rozdanie tekstu dla najmłodszych
Dyktowanie tekstu dla najmłodszych
A teraz piszą dorośli
Teren zmagań o Mistrza Ortografii
Pełne skupienie
Oczekiwanie na wyniki jest pełne stresu
Pani Bogusiu, proszę zmienić regulamin!
Mistrzyni ortografii Gminy Przywidz w ro...


 

Menu

sport250

Praktyka lekarska

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Kinga

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Polecamy