Wybory 2014 – wyniki i refleksje

wybory2014Jak nieoficjalnie ustalił reporter RMF FM, około 30 proc. nieważnych głosów oddano także w wyborach do rady powiatu gdańskiego w gminie Przywidz.

To bardzo dużo. To są przerażające dane. Nie przypominam sobie, aby do czegoś takiego doszło w ciągu ostatnich 25 lat. Świadczy to albo o manipulacji wyborczej albo o braku edukacji obywatelskiej wśród mieszkańców, którzy mogli nie zrozumieć, jak wypełnić karty do głosowania - powiedział RMF FM Jarosław Och, politolog z Uniwersytetu Gdańskiego.

Zdaniem Jarosława Ocha, przyczyny tej sytuacji powinny zostać dokładnie wyjaśnione.

Statystyki

Liczba uprawnionych do głosowania - 4400
Liczba kart wydanych - 2285
Frekwencja: 51,93%

Na Wójta Gminy Przywidz został wybrany:

Komitet Imię Nazwisko Liczba głosów
KWW Wspólna Gmina Przywidz Marek Zimakowski 1598

Na podstawie protokołu Gminnej Komisji Wyborczej w Przywidzu

 

Do rady Gminy Przywidz zostali wybrani:

<tdclass="tabwiersz">KWW Aktywna Gmina Przywidz

Okręg nr Komitet Imię Nazwisko Liczba głosów
1 KWW Wspólna Gmina Przywidz Justyna Grzywacz-Olszewska 98
2 KWW Aktywna Gmina Przywidz Arkadiusz Paździora 94
3 KWW Zielona Kraina Andrzej Przybycień 101
4 KWW Osiedle dębowe "Dębina" Czesława Oleś 58
5 KWW Wspólna Gmina Przywidz Rafał Glazik 77
6 KWW Aktywna Gmina Przywidz Roman Kosater 102
7 KWW Aktywna Gmina Przywidz Sławomir Plichta 83
8 KWW Zielona Kraina Monika Stanisławska 48
9 KWW Wspólna Gmina Przywidz Barbara Talaśka 101
10 KWW Wspólna Gmina Przywidz Dariusz Dobrosielski 102
11 KWW Wspólna Gmina Przywidz Teodor Formela 70
12 KWW Aktywna Gmina Przywidz Zbigniew Zarach 82
13 KWW Wspólna Gmina Przywidz Michał Jasiński 76
14 KWW Wspólna Gmina Przywidz Mariusz Lipski 89
15 KWW Zielona Kraina Anna Klinkosz 132

Na podstawie protokołu Gminnej Komisji Wyborczej w Przywidzu

 

Do rady Powiatu Gdańskiego w okręgu Przywidz – Trąbki Wielkie oddano głosy:

Komitet Imię Nazwisko Liczba głosów
KWW Samorządność Powiatu Gdańskiego Mateusz Sroka 583
Bożena Mielewczyk 346
Jan Wiczling 172
Marian Pszczoła 64
Grzegorz Maliszewski 74
Katarzyna Miazga 73
Piotr Gajewski 36
Jolanta Barton 127
KW Platforma Obywatelska RP Wojciech Etmański 327
Dorota Bąk 605
Jerzy Świs 155
Marcin Kulling 31
Grzegorz Kwidziński 15
Ewa Wojtas 108
Sylwiana Konieczny 74
Magdalena Borkowska 120
KW Prawo i Sprawiedliwość Tomasz Kempa 453
Jerzy Gębura 348
Bogdan Oberlan 117
Andrzej Gralla 406
Gabriela Bajan 75
Anna Kolaska 136
Anna Turek 128
Roman Zielke 172
KKW SLD Lewica Razem Ewa Łaszczuk-Izdebska 43
Wojciech Teodorczyk 22
Katarzyna Gajęcka 18
Krzysztof Nowakowski 16
KWW Nasz Głos Rafał Żukowski 86
Magdalena Egiert 14
Zofia Chodorowska 25

Uwaga! Wyniki do rady powiatu są nieoficjalne

 

Nieoficjalny podział mandatów do sejmiku województwa pomorskiego:

Okręg nr 1 - powiaty słupski, lęborski, bytowski, chojnicki, człuchowski:

  1. Jan Kleinszmidt - PO
  2. Marek Biernacki - PO
  3. Leszek Bonna - PO
  4. Czesław Elzanowski - PSL
  5. Mirosław Batruch - PSL
  6. Jerzy Barzowski - PiS
  7. Roman Giedrojć - PiS

Okręg nr 2 - Gdynia, Sopot oraz powiaty wejherowski i pucki:

  1. Wiesław Byczkowski - PO
  2. Bartosz Piotrusiewicz - PO
  3. Andrzej Bartnicki - PO
  4. Andrzej Struk - PO
  5. Piotr Wittbrodt - PO
  6. Janusz Kupcewicz - PSL
  7. Jarosław Bierecki - PiS
  8. Adam Śliwicki - PiS

Okręg nr 3 - Gdańsk:

  1. Mieczysław Struk - PO
  2. Hanna Zych-Cisoń - PO
  3. Grzegorz Grzelak - PO
  4. Jacek Bendykowski - PO
  5. Dobrawa Morzyńska - PO
  6. Danuta Sikora - PiS
  7. Anna Gwiazda - PiS

Okręg nr 4 - powiaty kartuski, kościerski, gdański ziemski i starogardzki:

  1. Dariusz Męczykowski - PO
  2. Ryszard Świlski - PO
  3. Krzysztof Trawicki - PSL
  4. Hubert Lewna - PSL
  5. Piotr Karczewski - PiS
  6. Waldemar Bonkowski - PiS

Okręg nr 5 - powiaty tczewski, nowodworski, malborski, sztumski i kwidzyński:

  1. Zenon Odya - PO
  2. Piotr Widz - PO
  3. Józef Sarnowski - PSL
  4. Maria Pawłowska - PSL
  5. Arwid Żebrowski - PiS