Gmina Przywidz

Gmina Przywidz położona jest w centralnej części województwa pomorskiego (powiat gdański). Jest jedną z siedmiu gmin Powiatu Gdańskiego.

Siedzibą władz Gminy jest miejscowość Przywidz.

Czytaj więcej...

Dzisiaj 1 grudnia po godz. 15 na trasie Przywidz – Trzepowo doszło do wypadku drogowego z udziałem autobusu szkolnego, ciężarówki i ... radiowozu policyjnego.

– Policjanci z Kolbud zostali wezwani do kolizji z udziałem tira i samochodu osobowego volkswagen vento – informuje asp. Marzena Szwed-Sobańska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. – W oznakowany radiowóz, który w widocznym miejscu, częściowo na poboczu i jezdni, stał na światłach, uderzył gimbus. Po chwili na autobus najechała ciężarówka, a policyjny opel uderzył w vento. W konsekwencji volkswagen zjechał do rowu. 
Z relacji kierowcy autobusu wynikało, że widział radiowóz i zatrzymał się, ale na jego tył najechała ciężarówka. Wówczas pojazd przesunął się, uderzając w radiowóz. Policjanci wykluczyli taką możliwość, ponieważ tachograf autobusu wskazywał, że był on w ruchu. 
W zdarzeniu ranne zostały trzy osoby: policjant, którego odwieziono do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, oraz 15-letnia uczennica i 52-letnia opiekunka z autobusu, które przetransportowano do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku. Po rozmowie z policjantami źle poczuł się także 58-letni kierowca gimbusa. 


Ciekawa sytuacja zaistniała także chwilę przed wypadkiem, gdy policjanci wyjaśniali okoliczności kolizji volkswagena i tira.

– Gdy policjanci przybyli na miejsce w samochodzie osobowym nie było kierowcy, ale w pobliżu spacerował mężczyzna, który dziwnie się zachowywał – mówi rzeczniczka. – Zaprzeczył, by był kierowcą vento. Po kilkunastu minutach przyjechał młody mężczyzna, który zapewnił, że to on prowadził auto osobowe, a ów mężczyzna to jego ojciec. Po przesłuchaniu obaj przyznali się, że to ojciec kierował pojazdem. Mężczyzna miał 1,5 promila i został przewieziony do szpitala na pobranie krwi.

Policja prowadzi działania wyjaśniające.

Dziennik Bałtycki

 

 

Menu

sport250

Praktyka lekarska

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Kinga

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Polecamy