Gmina Przywidz

Gmina Przywidz położona jest w centralnej części województwa pomorskiego (powiat gdański). Jest jedną z siedmiu gmin Powiatu Gdańskiego.

Siedzibą władz Gminy jest miejscowość Przywidz.

Czytaj więcej...

Poszkodowani w tragedii domu przy ul. Spacerowej potrzebują pomocy.

Pożar był na tyle duży i gwałtowny, że prawie nic nie udało się wynieść i rodziny zostały pozbawione wszystkiego. O godz. 19.00 zebrała się grupa osób, która chce nieść pomoc. W związku z tym zwracamy się do ludzi dobrego serca z prośbą o jakąkolwiek pomoc, która pozwoliłaby na normalne funkcjonowanie rodzinie. Potrzeby są wielkie: naczynia, garnki, pościel, ubrania, ręczniki i wszystko to co jest niezbędne w każdym domu. Pomoc rzeczowa, ze względu sanitarnych, musi obejmować tylko rzeczy nowe lub nieużywane. Dary należy dostarczać do Gminnego Ośrodka Kultury w Przywidzu w godz. 11.00 – 15.00 w dni robocze. Koordynatorami zbiórki są: radna Barbara Talaśka tel. 512 353 461 oraz dyrektor GOK Magdalena Borkowska 513 098 623.

Pożar budynku jednorodzinnego

16 czerwca o godz. 14,43 strażacy otrzymali zgłoszenie o palącym się domu przy ul. Spacerowej. Do akcji zadysponowano 12 zastępów straży pożarnych . Jest to drugi pożar w tym tygodniu w Gminie Przywidz.

Spaliło się poddasze użytkowe i piętro budynku jednorodzinnego podzielonego na dwa mieszkania. Ewakuowano dwie osoby. Nikomu nic się nie stało. Pożar był na tyle gwałtowny, że nie zdążono uratować mienia. 3 rodziny zostały pozbawione dachu nad głową i dorobku życia.

Pożar ugaszono ok. godz. 17.00. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej.

Więcej na stronie naszemiasto.pl

Pożar budynku przy ul. Spacerowej Pożar budynku przy ul. Spacerowej

 

 

 

 

Menu

sport250

Praktyka lekarska

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Kinga

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Polecamy