Gmina Przywidz

Gmina Przywidz położona jest w centralnej części województwa pomorskiego (powiat gdański). Jest jedną z siedmiu gmin Powiatu Gdańskiego.

Siedzibą władz Gminy jest miejscowość Przywidz.

Czytaj więcej...

Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie organizuje szóstą edycję wojewódzkiego konkursu „Kaszubi wczoraj i dziś”. Jak co roku uczestnicy wydarzenia będą musieli wykazać się wiedzą na temat patrona roku ogłoszonego przez Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie. Temat najbliższego konkursu brzmi: „Pieśniarz północy – Ks. dr Leon Heyke (1885-1939) – życie i twórczość”

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu całego województwa pomorskiego a jego celem jest usystematyzowanie i zwiększenie wiedzy na temat historii i kultury Pomorza oraz Kaszubów i wybitnych postaci z kręgu kultury i nauki, kształtowanie poczucia własnej tożsamości i postaw obywatelskich a także rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją.

Termin zgłoszenia szkół do dnia 17 marca 2015 r.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Konkurs odbędzie się w trzech etapach:

  • I etap – szkolny – 27 marca 2015 r.
  • II etap – półfinałowy – 14 maja 2015 r., godz. 10.00 – Sala Widowiskowa im. L. Szopińskiego w Kościerzynie.
  • III etap – finałowy – 14 maja 2015 r., godz. 14.00 – Sala Widowiskowa im. L. Szopińskiego w Kościerzynie.

Uroczyste zakończenie konkursu wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 11 czerwca 2015 r. w Kościerzynie w Sali Widowiskowej im. L. Szopińskiego w Kościerzynie. Podczas uroczystości odbędzie się także konferencja popularno-naukowa poświęcona tematyce kaszubsko-pomorskiej.
Dla laureatów konkursu przewidziane są cenne nagrody rzeczowe.

Ponadto Pomorski Kurator Oświaty przyznał dla zdobywców tytułu laureata konkursu dodatkowe 5 punktów w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Szczegółowe informacje wraz z plikami do pobrania na stronie Muzeum.

 Zobacz: życiorys Ks. dr Leona Heyke

Menu

sport250

Praktyka lekarska

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Kinga

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Polecamy