Gmina Przywidz

Gmina Przywidz położona jest w centralnej części województwa pomorskiego (powiat gdański). Jest jedną z siedmiu gmin Powiatu Gdańskiego.

Siedzibą władz Gminy jest miejscowość Przywidz.

Czytaj więcej...

Uczciwość po przywidzku

Woda, źródło życia, którego zaczyna brakować. Nic więc dziwnego, że jest coraz droższa.

Jednak okazuje się, że dostęp do niej jest różny - ci co mają wodomierze racjonują ją, oszczędzają, bo za każdą kroplę płacą i ci co mają ryczałt, dzięki któremu nawet przydomowe stawy za psie pieniądze napełniają. Jest jeszcze jedna grupa, która korzysta i… w ogóle nie płaci.

woda2

Wystarczy mieć odpowiednie układy lub być kimś, by nie płacić, a niektórzy zalegają 5, 6 tys. i nawet więcej i nic. Ma się chwilami wrażenie, że mają ochronkę (ten sławny „hak”), bo i z płatnością podatków często też mają problemy.

Jak więc utrzymać stale rosnące koszty utrzymania wodociągów? Niech płacą ci co są uczciwi - wyszli z tego założenia urzędnicy i zgłosili projekt podwyżki opłat za wodę, który został odrzucony na sesji Rady Gminy. Po za tym radni chcą, by w naszej Gminie uczciwość zwyciężyła, oraz by wszyscy płacili za wodę tyle ile jej zużywają. Ciekawy pojedynek się zapowiada: radni kontra urzędnicy. Zobaczymy, czy zwycięży uczciwość czy znów… ciche dogadywanie.

 

 

Menu

sport250

Praktyka lekarska

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Kinga

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Polecamy