Gmina Przywidz

Gmina Przywidz położona jest w centralnej części województwa pomorskiego (powiat gdański). Jest jedną z siedmiu gmin Powiatu Gdańskiego.

Siedzibą władz Gminy jest miejscowość Przywidz.

Czytaj więcej...

Postaw na dom, buduj energooszczędnie

Jak budować ekonomicznie i energooszczędnie? Budujące Czwartki z Domowy.pl w Gdańsku – Zapraszamy!

Budujące Czwartki to ogólnopolski cykl bezpłatnych spotkań, skierowany do Inwestorów indywidualnych, pozwalający zdobyć niezbędną wiedzę na temat energooszczędnego budowania. Konferencje, odbywające się każdorazowo w większych miastach Polski, dają okazję do spotkań z ekspertami rynku budowlanego i umożliwiają zdobycie informacji na temat nowoczesnych technologii, pozwalających budować domy efektywne energetycznie.

Budujące Czwartki w Gdańsku - plakat

Hasłem przewodnim całego cyklu Budujących Czwartków jest POSTAW NA DOM, BUDUJ ENERGOOSZCZĘDNIE! Akcja, propagując budownictwo jednorodzinne, zachęca Polaków do realizacji marzeń o własnym domu.

Podczas każdego z wieczorów Inwestorzy będą mogli spotkać się w gronie osób zainteresowanych wspólnymi tematami, zapoznać się z etapami planowania budowy, porozmawiać ze specjalistami, poznać koszty budowy domu energooszczędnego, porównać lokalne ceny nieruchomości z ceną samodzielnie wzniesionego budynku.

Wszystkie spotkania organizowane są przez  – ogólnopolską sieć Doradców (architektów i inżynierów budownictwa).

Kolejne spotkanie w ramach Budujących Czwartków odbędzie się w Gdańsku – 20.02.2014 roku, w Restauracji Malinowy Ogród, przy ulicy Łąkowej 1-2, o godzinie 18:00.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie domowy.pl.

Spotkania odbywające się w ramach Budujących Czwartków pozwalają poznać istniejące możliwości związane z finansowaniem budowy, uczą proekologicznych postaw podczas budowy domu, jak i użytkowania go na późniejszym etapie. Umożliwiają wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami, jak i kontakt z ekspertami sektora budowlanego. Inicjowane dyskusje pozwalają rozwiać wątpliwości, jakie mogą pojawić się na różnych etapach procesu inwestycyjnego.

Wszystkie spotkania mają wspólne założenia, dostosowywane do lokalnych trendów i danych. Główne punkty spotkań dotyczą obszarów z tematów takich jak: lokalne ceny nieruchomości, dostępność działek budowlanych, cechy budynku energooszczędnego procedura uzyskania pozwolenia na budowę, dobór materiałów do budowy domu energooszczędnego, dostępne dopłaty, budowa domu w standardzie energooszczędnym, aspekty inwestycyjne (co ile kosztuje i w co na pewno warto zainwestować), pytania do ekspertów, czas na rozmowy indywidualne.

Budujące czwartki z domowy.pl wpisują się w podejmowane obecnie działania, mające na celu promowanie efektywnego energetycznie budownictwa. Te działania to przede wszystkim zmiany w polskim ustawodawstwie, które nakładają na inwestorów nowe obowiązki w zakresie zużycia energii przez budynki mieszkalne, to przygotowywanie gruntu pod wprowadzenie dyrektywny unijnej, zakładającej, że od 2020 roku będzie nam wolno budować jedynie domy o niemal zerowym zużyciu energii, to w końcu wdrażany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej program dopłat do budynków energooszczędnych i pasywnych.

 

 

Menu

sport250

Praktyka lekarska

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Kinga

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Polecamy