Gmina Przywidz

Gmina Przywidz położona jest w centralnej części województwa pomorskiego (powiat gdański). Jest jedną z siedmiu gmin Powiatu Gdańskiego.

Siedzibą władz Gminy jest miejscowość Przywidz.

Czytaj więcej...

Przez dzieci lubiana (kolejki sie ustawiały) jednak wśród dorosłych były osoby sceptycznie patrzące na jej działalność.

Na stronie internetowej Zespołu Szkół w Przywidzu ukazał się artykuł, który zamieszczamy poniżej, rozliczający działalność szkolnego sklepiku. Po jego lekturze można stwierdzić, że wystarczy dobra chęć, systematyczność i zaangażowanie, by osiągnąć sukces i wspomóc szkołę.

Gratulujemy opiekunom i wolontariuszom.

Działalność Sklepiku Uczniowskiego przy Zespole Szkół w Przywidzu

Sklepik uczniowski działa przy Zespole Szkół w Przywidzu od marca 2011 roku. Opiekunem jest p. Anna Gąsiorowska, która czuwa nad zamówieniami, dostawami, rozliczeniami oraz nad sprawną pracą uczennic. Sklepik czynny jest podczas każdej przerwy i pracują tutaj wybrane uczennice klasy trzeciej gimnazjum. Można w nim zakupić, oprócz słodyczy, kanapki przygotowywane przez panie pracujące w kuchni, inne pieczywo, jogurty, desery, napoje niegazowane, lody. Raz do roku każda klasa sprzedaje przygotowane przez siebie potrawy i w ten sposób zdobywa pieniądze na potrzeby klasowe.

Na pierwsze zakupy prywatna osoba udzieliła pożyczki w wysokości 500 złotych. Kwota ta została zwrócona już w czerwcu i dodatkowo zarobiono 1000 złotych na nowy towar od września. Od tej pory sklepik zarabia na potrzeby szkoły i uczniów.

W kwietniu 2012 Fundacja Banku Ochrony Środowiska przyznała grant w wysokości 2000 zł. na remont sklepiku za przygotowanie i realizację projektu Sklepiki Szkolne – zdrowa reaktywacja.

Wydatki od roku szkolnego 2011/2012 do 2013/2014:

Pomoce naukowe - 5589,30 zł.  w tym:

Tablica biała, lektury do biblioteki, reprezentacyjne stroje sportowe, niemowlę do nauki resuscytacji, piłki typu Mikasa, Adidas, Puma, dofinansowanie do sprzętu nagłaśniającego, artykuły papiernicze i inne;

Imprezy szkolne i środowiskowe – 1353,35 zł.;

Nagrody w konkursach i turniejach – 1218,97 zł.;

Remont sklepiku – 437,59 zł.

Razem – 8599,21 zł.

Niestety, zdarzały się też straty ( przeterminowane jogurty, zbity napój, bułki, których nie sprzedano) i wyniosły one  322,60 zł.

Na zakupy od września w kasie sklepiku znajduje się 2637,04 zł.

Warto dodać, że sklepik w początkach swojego istnienia działał w dużej mierze dzięki wolontariatowi. Towar był dostarczany dzięki uprzejmości panów: Andrzeja Cieszyńskiego, Janusza Gąsiorowskiego, Daniela Gąsiorowskiego, Janusza Samaruka i Piotra Szwichtenberga. Remont sklepiku przeprowadzili panowie: Norbert Wysiecki, Mirosław Jendernal i Janusz Gąsiorowski. Grafitti wykonał były już uczeń – Karol Jefimowicz.

W chwili obecnej nawiązana została ścisła współpraca z Piekarnią Ciastek w Kolbudach, Cukiernią Maja z Kartuz, hurtownią Impuls, firmą Coca – Cola, firmą Pepsico oraz z firmą Cool.

Menu

sport250

Praktyka lekarska

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Kinga

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Polecamy