Gmina Przywidz

Gmina Przywidz położona jest w centralnej części województwa pomorskiego (powiat gdański). Jest jedną z siedmiu gmin Powiatu Gdańskiego.

Siedzibą władz Gminy jest miejscowość Przywidz.

Czytaj więcej...

spot2015

Od zakończenia tegorocznej, szóstej już edycji naszej imprezy minęły dwa tygodnie. Dla nas był to czas na podsumowanie wszystkiego, odzyskanie sił i początek prac nad kolejnym wydarzeniem - Tygodniówką :).

Dla Was zapewne był to czas na powrót do normalnego życia oraz na przeglądanie zdjęć, poszukiwanie nowo poznanych ludzi na Facebooku i planowanie wyjazdów na kolejne konwenty. Teraz jednak nadeszła najwyższa pora na podsumowanie SPOTa 2015.

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 29-31 maja na terenie Szkoły Podstawowej w Baninie. Mamy nadzieję, że nie odstraszyła Was zmiana miejsca i bawiliście się równie dobrze, co my. Wśród niemal pełnej setki uczestników SPOTa znaleźli się zarówno stali bywalcy, jak i zupełnie nowe osoby, w tym spora część spoza Trójmiasta. Każdego z Was mamy nadzieję zobaczyć nie tylko za rok, ale także przy wszelkich innych możliwych okazjach – na konwentach, spotkaniach, integracjach :).

Przez trzy dni trwania SPOTa mieliśmy okazję wziąć udział w blisko trzydziestu larpach, grach, jeepformach, sesjach rpg, turniejach i innych atrakcjach. Z chęcią dorzucilibyśmy jeszcze więcej, ale zwyczajnie nie było już kiedy :). Przekroczyliśmy planowanych 48 godzin trwania konwentu, bowiem ostatni larp domykał się jeszcze godzinę po planowanym terminie oficjalnego zakończenia. Nie sposób wymienić i należycie opisać wszystkich Punktów Programu w tak krótkim tekście, acz postaramy się rzec chociaż kilka słów na ich temat.

Rozpoczęliśmy „Horyzontem Zdarzeń”, „Hotelem Utopia” oraz „Karczmą w Breitblatt”, larpem znanym do tej pory tylko z Tygodniówki, która zabawiła nas aż do późnych godzin wieczornych. Kolejny dzień przyniósł dla nas „Arenę”, „Radę Miasta”, „Finneę”, „Birdmana”, „Co się dzieje w rodzinie, zostaje w rodzinie”, „Szkołę Życie”, „Final Conquest”, „Zmierzch Tradycji”, „Gothic – pierwszy ruch oporu” oraz kończące sobotę „Naradę Jarlów” i „Drogę”. Ostatniego dnia natomiast odbył się „Bękarci Król”, „Turniej Łuczniczy”, „Labirynt Zagadek”, „Slavic Legacy” oraz kończący tegoroczną edycję „South we shall go”.

Sporo tego, prawda? Nie zdążyliśmy jednak wspomnieć o licznych sesjach RPG zorganizowanych przez Cierniogon, konkursach i grach planszowych prowadzonych przez JaTyGry, prelekcji dotyczącej nowego systemu fabularnego „Horyzont” oraz warsztatach tanecznych. Mamy nadzieję, że teraz zdołaliśmy wymienić już wszystko, ale w razie pominięcia śmiało się upomnijcie o należną Wam chwałę :).

Koniecznie musimy też wspomnieć o Czarach 2015, które jak co roku pozwoliły wyłonić najlepsze gry i stroje. Najgenialniejszym larpem tegorocznego SPOTa wybrano „Szkołę Życie” autorstwa Tomka Kwarcińskiego, natomiast posiadaczem najbardziej epickiego stroju okrzyknięto Michała Borysewicza. W kwestii pozostałych konkursów -najlepszym łucznikiem okazał się Karol „Arvan” Hewelt, a szermierczym kunsztem wsławił się Łukasz „Stalker” Cieszyński.

Zbliżamy się już do końca tej relacji. Wobec czego pozostaje nam jedynie jeszcze raz podziękować wszystkim współorganizatorom, sponsorom, patronom i przede wszystkim uczestnikom, bez których SPOT nie mógłby się odbyć. Mamy nadzieję, że nie żałujecie czasu spędzonego z nami i za rok ponownie nas odwiedzicie.

Póki co pozostaje nam jedynie zaprosić Was z ramienia Klubu Fantastyki Zardzewiały Topór na Tygodniówkę oraz życzyć wszystkiego larpowego :).

Trzymajcie się i do zobaczenia za rok!
Organizatorzy

Zobacz fotorelację

 

Menu

sport250

Praktyka lekarska

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Kinga

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Polecamy