Gmina Przywidz

Gmina Przywidz położona jest w centralnej części województwa pomorskiego (powiat gdański). Jest jedną z siedmiu gmin Powiatu Gdańskiego.

Siedzibą władz Gminy jest miejscowość Przywidz.

Czytaj więcej...

 

Każdy cywilizowany kraj, naród, społeczność wita zawsze gości na swym podwórku. Wymaga tego kultura i dobre obyczaje.

My, przywidzczanie też witamy! Szkoda tylko, że nikt nie poinformował nas, że teraz nazywamy się nie Przywidz a Wójt!

Wójt wita kolarzy - powiewa dumnie nad szosą biegnącą przez stolicę naszej Gminy. Dlaczego Wójt? Przecież zawsze wita albo miasto, wieś, gmina albo mieszkańcy danych miejscowości. Gdyby nie zmieniono nazwy naszej miejscowości, to poprawny napis powinien brzmieć tak: Przywidz wita kolarzy, ewentualnie: Mieszkańcy Przywidza witają kolarzy. Nie chcąc urazić również inne osoby zamieszkujące nasz urokliwy zakątek powinno być napisane: Gmina Przywidz wita kolarzy.

Zagłębiając się w dalsze dywagacje dochodzimy jednak do wniosku, że to nie zmiana nazwy Przywidza nastąpiła a jest to tylko kryptoreklama nasze królowej. Dlaczego tylko ona widnieje na powitaniu, przecież wielu (jeśli nie wszyscy) mieszkańcy naszej Gminy chce powitać kolarzy? Dlaczego za nasze podatników pieniądze wywiesza się antyspołeczne bannery reklamujące jedną tylko osobę, która na dodatek drastycznie traci społeczne poparcie?

 

 

 

Menu

sport250

Praktyka lekarska

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Kinga

Biżuteria Kingi Jancelewicz

Polecamy