Grozi nam paraliż Gminy

Klepsydra Gminna nam się wydłuża. Coraz krócej dyrektorzy, p.o. dyrektorzy i inni pracownicy w naszej Gminie pracują. Coraz gorsze wyniki są osiągane, coraz więcej pieniędzy wydawane, a przecież można było inaczej.

Do referendalnej klepsydry dołączyli:

  1. Dyrektor GZOZ - Lucjan K.
  2. p.o. Dyrektora GOK - Wiesława N.
  3. p.o. Dyrektora GOK - Wiesława Ł.
  4. Dyrektor GZOZ - Piotr K.

W chwili obecnej istnieje poważna groźba sparaliżowania pracy GZOZ ze względu na odejście dyrektora, urlop jednego lekarza i planowany zabieg drugiego. Kto będzie leczył mieszkańców? Chyba nasi decydenci gminni sami przywdzieją fartuchy, ale kto wtedy przyszedłby do GZOZ? Tak się kończą eksperymenty wokół służby zdrowia! Teraz pewnie będzie można dokończyć prywatyzację GZOZ, o co usilnie zabiegali niektórzy radni i pracownicy gminni. GZOZ nie ma pieniędzy (wyczyszczone konto), brak lekarzy, więc cóż może stanąć na drodze?

Osobnym tematem jest kultura, albo raczej jej brak! Dyrektorzy GOK pojawiają się i znikają niczym kamfory. Twarda ręka Wójta nie pozwala na wychylenie się ponad przeciętność. Przywidz pozostanie czarną dziurą kultury. Na nic zapał i chęci następnych dyrektorów! Szybko zostają sprowadzeni na ziemię.

Patrząc na politykę kadrową, upokarzanie pracowników, nie pozwalanie na rozwój samodzielnych podmiotów wchodzących w skład UG można zadać sobie pytanie: czy wydanie przez naszą Gminę 5500 zł na referendum nie było właściwą inwestycją? Szkoda, że mieszkańcy jej właściwie nie spożytkowali do końca, gdyż na pewno żyłoby się nam spokojniej a człowiek byłby dla człowieka bratem a nie wilkiem a Gminie nie groziłby paraliż.

Na koniec dobrym pytaniem jest: gdzie jest Rada Gminy, że na to pozwala?

-------------------------

W news wkradł się błąd niezamierzony. Została przedwcześnie przez nas zwolniona p.o. Komendanta Ochrony Przeciwpożarowej. Błąd ten jest wynikiem coraz częstszego ogłaszania naboru pracowników jedynie w BIP a nie również na stronie Urzędu Gminy jak to było w dobrym zwyczaju jeszcze rok temu.

Za błąd zainteresowaną osobę serdecznie przepraszamy i życzymy, by w przypadku dalszej pracy dla naszej gminy, była ona owocna.