10% przy urnach

Podczas wyborów uzupełniających do Rady Gminy, aż 10% wyborców udało się do urn!

Nie pierwszy raz mieszkańcy pokazują, jak bardzo obchodzą ich sprawy Gminy Przywidz. Praktycznie do urn poszły najbliższe rodziny i przyjaciele. Nie trzeba się dziwić, gdyż już referendum pokazało, że nasza Gmina staje się tylko sypialnią i nikogo nic nie obchodzi, co się tu dzieje. Błąd! Ci co są wybierani decydują o wielkości podatków, o kierunkach inwestycji i rozwoju w gminie. Niestety brak zrozumienia tego problemu skutkuje potem trudnościami w „załatwieniu” podstawowych spraw w Urzędzie Gminy. A przecież to od mieszkańców zależy: kto i jak będzie dbał o naszą Gminę.

Możliwe, że taka niska frekwencja to także wynik braku jakiejkolwiek informacji od kandydatów na radnych jak widzą przyszłość naszej Gminy, co zamierzają zrobić, itd., czyli nikt nie przedstawił programu wyborczego, za który potem można by rozliczyć. A może przyczyna jest bardziej prozaiczna? Ludzie... po prostu już nie wierzą, że może być lepiej.

Wyniki wyborów uzupełniających do Rady Gminy Przywidz z dnia 8 lutego 2009r

Liczba wyborców uprawnionych do głosowania - 1398

Wyniki głosowania:
Ilość kart wydanych - 145 (10,37% uprawnionych)
Głosów ważnych oddano - 140
Lista nr 1 - KWW WSPÓLNA GMINA - Żabiński Andrzej - 88
Lista nr 2 - KWW WOJCIECHA CZERWONKI - Czerwonka Wojciech - 52

Zobacz:
OBWIESZCZENIE KOMISARZA WYBORCZEGO W GDAŃSKU z dnia 9 lutego 2009 o wynikach wyborów uzupełniających do Rady Gminy Przywidz przeprowadzonych w dniu 8 lutego 2009 r.

Temat powiązany:
Wybory uzupełniające do Rady Gminy Przywidz