Po trupach do celu

W dniu dzisiejszym tj. 28.05.2009 r. pod budynkiem Urzędu Gminy zebrała się spora grupa rodziców w obronie miejsc w szkole przywidzkiej dla swych pociech. Relację na „żywo” zapewniło Radio Gdańsk. Niestety, Wójt Gminy Przywidz po raz kolejny nie potrafiła spojrzeć rodzicom w oczy i zamknęła się w swym gabinecie zmuszając prowadzącego audycję do biegania od rodziców do Wójta.

Kto kłamie? Rodzice od dłuższego czasu słyszą ze strony władz Gminy oraz Dyrektora Zespołu Szkół w Przywidzu, że kurator wyraził zgodę na przeniesienie już uczących się dzieci do innych szkół. Informacjom tym stanowczo zaprzeczył Pomorski Kurator Oświaty p. Zdzisław Szudrowicz.

Po wypowiedziach rodziców prowadzący pobiegł do Wójta Gminy, który w zaciszu swego gabinetu próbowała przedstawić swój punkt widzenia. Stwierdziła, że za całą sytuację ponosi winę przede wszystkim Rada Gminy, która wyraziła zgodę na wszystkie jej propozycje. Poinformowała także, że to Ona zleciła ekspertyzę budynku na ul. Cisowej. Szkoda, że przez prawie 2 kadencje Wójt nie widział problemu (jak to zauważył jeden z rodziców) a dopiero teraz. Podała też, że rozbudowa szkoły o nowe skrzydło będzie kosztować Gminę 4 mln zł z czego 800000 otrzymają w formie dotacji (jeśli dobrze napiszą projekt). Rozbudowa szkoły nastąpi w 1-1,5 roku (tym samym zostanie pobity rekord przodowników pracy z czasów komunizmu przyp. aut.). Wójt Gminy poinformował też, że będzie ciężko pozyskać takie pieniądze. W polemice z Pomorskim Kuratorem Oświaty skarciła Go twierdząc, że wg jej wiedzy i jej przepisów można dzieci rozdzielić do szkół ościennych.

Wójt stwierdziła także, że w Gminie Przywidz nie ma konfliktów, czym wywołała salwę śmiechu zgromadzonych pod Urzędem Gminy rodziców.

Ze względów czasowych nie wyczerpano wszystkich tematów związanych ze szkolnictwem przywidzkim a za komentarz wypowiedzi Wójta Gminy niech posłuży slogan: „gadaj sobie zdrów a ja i tak swoje zrobię”.

Radio Gdańsk - Tu i Teraz „na żywo” sprzed Urzędu Gminy Przywidz, posłuchaj:

 

----------------------------------------------------------