Był sobie chodnik...

Można jak w każdej baśni rozpocząć: „Za siedmioma wzgórzami, za siedmioma jeziorami był sobie Przywidz, w którym po latach tęsknych oczekiwań mieszkańcy doczekali się chodnika”. Jednakże tym razem morał nie kończy się szczęśliwie.

Chodnik biegnący przez całą długość Przywidza leży w paśmie drogi wojewódzkiej. Inwestycja ta została podzielona na kilka etapów i jest realizowana od wielu lat. Głównym inwestorem był Zarząd Dróg Wojewódzkich, jednakże Gmina Przywidz percypowała w części kosztów.

Ostatni odcinek budowy przebiegał na wysokości ul. Jesionowa. Ten odcinek nie był jednak finansowany przez naszą Gminę. Całe dofinansowanie w kwocie 100.000 zł zostało wycofane. Szkoda, gdyż może tych pieniędzy zabrakło, by chodnik ten został wykonany we właściwy sposób a tak...

Wystarczyły większe opady atmosferyczne i chodnik został podmyty, przez co jego użytkowanie zagraża bezpieczeństwu ludzi. Z tego powodu został zamknięty.

Co może stwierdzić każdy laik patrzący na szkody wyrządzone przez aurę? W ogóle nieumocnione brzegi skarpy, brak odprowadzenia wody z chodnika, brak odpowiedniego zagęszczenia podłoża chodnika spowodowało, że płynąca woda podmyła chodnik. Pamiętajmy także, że intensywne opady deszczu w Przywidzu to nic nadzwyczajnego a liczne ostrzeżenia można znaleźć na stronie np. Urzędu Gminy Przywidz.

Dlaczego w Przywidzu powstał chodnik jednorazowego użytku? Może brak nadzoru (w tym także ze strony odpowiednich urzędników gminnych) a może zbyt małe pieniądze na tę inwestycję, może przydałoby się te 100.000 zł a może zwykła niechlujność, która spowodowała, że nawet trawy na skarpach (celem jej wzmocnienia) nie wysiano. Jedno jednak jest pewne: chodnik jest niebezpieczny dla pieszych i został zamknięty. Pozostaje tylko nadzieja, że będzie szybko i właściwie naprawiony.

 

Był sobie chodnik
Był sobie chodnik
Był sobie chodnik
Był sobie chodnik
Był sobie chodnik
Był sobie chodnik
Był sobie chodnik
Był sobie chodnik
Był sobie chodnik

 

-------------------------------------

Tematy powiązane