Co słychać na Cisowej?

Od momentu powołania na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół p. Małgorzata Cieszyńska przyjęła politykę przede wszystkim przywrócenia tego, co dotychczas, w warunkach przywidzkich dobrze funkcjonowało, a próbowano zniszczyć. Już są tego pierwsze efekty.

Zarządzeniem nr 62/09 z dnia 2009.07.17, powołując się na ekspertyzy strażackie, ówczesna Wójt Gminy Przywidz wydzieliła z zasobu szkolnego budynek przy ul. Cisowej. Brak tego budynku spowodował destabilizację życia szkolnego oraz cały cykl nieszczęść jakie spadły na sporą grupę dzieci i ich rodziców. Wielokrotnie pisaliśmy o tym na stronach PTG jak i również pisał Komitet Referendalny w Informatorach i na stronie referendalnej.

Cała ta zawierucha obciążyła znacznie i niepotrzebnie nie tylko rodziców i ich pociechy, ale również budżet Gminy Przywidz i Zespołu Szkół w Przywidzu. PTG będzie się domagać przedstawienia opinii publicznej, ile kosztowało nas, podatników, niepotrzebne, chore decyzje ówczesnych władz i będziemy żądać rozliczenia winnych.

Przywrócenie do zasobów szkolnych i uruchomienie budynku przy ul. Cisowej obecne władze szkolne potraktowały jako priorytet. Już teraz wiemy, że budynek ten jest intensywnie przygotowywany do przyjęcia dzieci. Już od poniedziałku 19.10.2009 roku przedszkole oraz zajęcia klas 0-III odbywać się będą na ulicy Cisowej. Zajęcia klas IV-VI będą odbywać się w budynku przy ul. Uhlenberga.

Mamy też informacje, że sukcesywnie będą likwidowane klasy, patologicznie połączone w molochy, często ponad 30 osobowe. Już teraz nastąpił podział klasy VI na VIa (wychowawczyni p. Anna Zakrzewska) i VIb (wychowawczyni p. Grażyna Bach-Żelewska). Pedagogiem w Zespole Szkół została p. Anna Gąsiorowska. Wszystkim paniom życzymy wytrwałości i sukcesów w pracy.

Co słychać na Cisowej
Co słychać na Cisowej
Co słychać na Cisowej