Dziwne zwolnienia lekarskie

Po zwycięskim referendum w całej Gminie nastał czas euforii. Jednak są także i osoby, co z łezką rozrzewnienia wspominają poprzednie rządy, niczym „czerwoni” komunę.

Z tej tęsknoty do czasu bycia „kimś” niektórzy posuwają się jednak odrobinę za daleko. Donoszą komu się da, przeszkadzają, wypisują w brukowcach oszczerstwa a na niektórych padł… pomór.

Dziwna niemoc ich owładnęła. Chyba dzieci w szkole jakieś takie niedobre, przywidzkie, i w kość za mocno dają. A może święta się zbliżają i trochę w domu czas posprzątać. A może... po prostu polityka, gdyż zwolnienia, jakoś tak dziwnie po wyborach się kończą.

A świat jest mały i widuje się nauczycieli przechadzających się w dobrej kondycji po Gdańsku, zakładających prywatne przedszkole, czy będących świadkami w sądach. Gdy ktoś jest na zwolnieniu lekarskim czy urlopie zdrowotnym, to chyba powinien leczyć zdrowie a nie prowadzić tak ożywione życie biznesowo - towarzyskie.

Oj szafuje ktoś rodziców zaufaniem.

Szkoda, że często takie nieodpowiedzialne zachowanie, cień kładzie na całej braci nauczycielskiej. Częste zmiany planów, niewłaściwe przerabianie tematów w czasie zastępstwa, blokowanie etatów – to skutki pomoru przywidzkiego.

Na koniec zacytujmy Wkurzonego, który na stronach WWW Dziennika Bałtyckiego, przedstawia swoją dezaprobatę:

Rodzice! Wkurzony

Na zwolnienia poszli nauczyciele, którzy często odwiedzają w domu byłą dyr. Nie będę wymieniać, wystarczy że na czele tej ekipy jest była vice. Czekają na wynik wyborów, bo się łudzą, że idolka powróci. Robią to specjalnie, żeby obniżyć wyniki egzaminów po klasie VI i III Gim. Potem zwalą winę na p.o. a pod niebiosy wysławiać będą Cz. Wspomnijcie moje słowa. Wierzcie, za nic mają nasze dzieci, nas wszystkich. Liczy się tylko kasa i władza. Czy anglistce zależy na wynikach, skoro zawsze spóźnia się na pierwszą lekcję o minimum 20 minut? Gdzie dobro dziecka? Co ten trzecioklasista wyniesie? Gdyby chodziłoby o moje prywatne dziecko, ta pani chodziłaby jak zegarek! Rodzice trzecich klas, gdzie jesteście? Dlaczego kuratorium wie o wszystkim co nie powinno ich interesować a o tym nie wie?