Biało wszędzie...

Niespodziewany atak zimy? Zima nas od miesiąca przygotowuje, że w tym roku nie będzie lekko.

Jednakże mimo ostrzeżeń znów nasze służby drogowe zostały zaskoczone. Szkoda, że widząc dzień wcześniej takie opady śniegu, już wtedy nie rozpoczęto odśnieżania. Jeśli ktoś wygrywa przetargi, to choć raz na jakiś czas powinien stanąć na wysokości zadania. Jednak nie ważna robota, byleby kasa leciała...

Należy także pamiętać, że Polska leży w strefie, w której mogą występować silne opady śniegu, i które wygrywają przetargi muszą być lepiej przygotowane do jego usuwania. Lepiej wybrać droższą firmę, ale taką, która wywiąże się ze swego zadania.

Jednak cóż można wymagać od dróg gminnych, czy powiatowych, skoro pierwsze pługi na drodze wojewódzkiej przejechały ok. godz. 9.

Dlaczego śnieg tak zawiewa nasze drogi? Od jakiegoś czasu toczy się dyskusja, czy wycinać drzewa i krzaki z poboczy dróg. Można zrozumieć, stare, wchodzące w skrajnie, ale za każde wycięte powinno się sadzić inne, w większej odległości od jezdni, i nie byłoby tyle śniegu na drodze.

Spore opady śniegu powodują, że nikomu nie chce się wychodzić z domów, choć atrakcji w Gminie nie brakuje: gra WOŚP, stoki narciarskie czynne... Gorąco zachęcamy do czynnego wypoczynku.

Jak wygląda Przywidz zobaczcie na poniższych zdjęciach.

Zima 2010
Zima 2010
Zima 2010
Zima 2010
Zima 2010
Zima 2010
Zima 2010
Zima 2010
Zima 2010

Zapraszamy do przesyłania zdjęć z zimowej naszej Gminy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.