Szukanie wroga

Nic w przyrodzie nie może zginąć, jednak wielu osobom, po latach walk, raptem zabrakło... wroga.

To taki typowy syndrom radziecki, gdzie raptem opluwany, imperialistyczny wróg amerykański... stał się przyjacielem. Brać radziecka z faktem tym długo nie mogła się pogodzić i szukała na siłę wroga.

W naszej Gminie taki syndrom radziecki też występuje, w przywidzkiech domach, tych z lewa, i tych z prawa. Wiele osób jest zaskoczonych, gdyż wróg... zaginął. Tak samo więc pytają, jak naród radziecki: kogo bić? Niektórzy jeszcze coś na forach różnistych próbują pyskować i szukać na siłę nieprzyjaciela, ale takie fora szybko sa zamykane, i znów pustka pod strzechy powraca.

Jednak jest propozycja! Zbudujmy sobie wroga wspólnego. Najlepiej jakiś postument cementowy, żeby szybko się nie rozleciał. Jedni mogą pluć, obrzucać jajkami, a inni palić świeczki i tęsknić do powrotu znienawidzonego.

Taki wspólny wróg, to super rozwiązanie. Brać dziennikarska zleci się sławiąc naszą Gminę za pomysłowość rozwiązywania konfliktów. Wzrośnie obrót okolicznych sklepów, gdyż ludziska idący na wroga wykupią wszystkie... jajka. No i w końcu Gmina będzie miała swój, rdzenny pomnik, a nie jakiś taki ni przylep, ni przyłatał jak pod GOK-iem stoi. Nie zapominajmy o całym ruchu turystycznym, który do nas zawita. Powstaną nowe hotele, bazy noclegowe, kawiarnie. Same korzyści.

Pamiętać jednak należy, że taki wspólny wróg musi być odporny: na jad ludzki, białko kurze, akta wandalizmu, różnego typu płyny i ciecze żrące (fantazja ludzka nie zna granic), oraz częste mycie detergentami. No i ten wosk od świeczek musi być łatwo usuwalny.

Jednak pomysł stawiania pomnika wrogowi wymaga aktu woli większości mieszkańców. Trzeba Więc rozpisać... referendum! No i znów machina zostanie uruchomiana, co wielu mieszkańców - malkontentów ucieszy.

Obserwator