Pomoc pogorzelcom

Poszkodowani w tragedii domu przy ul. Spacerowej potrzebują pomocy.

Pożar był na tyle duży i gwałtowny, że prawie nic nie udało się wynieść i rodziny zostały pozbawione wszystkiego. O godz. 19.00 zebrała się grupa osób, która chce nieść pomoc. W związku z tym zwracamy się do ludzi dobrego serca z prośbą o jakąkolwiek pomoc, która pozwoliłaby na normalne funkcjonowanie rodzinie. Potrzeby są wielkie: naczynia, garnki, pościel, ubrania, ręczniki i wszystko to co jest niezbędne w każdym domu. Pomoc rzeczowa, ze względu sanitarnych, musi obejmować tylko rzeczy nowe lub nieużywane. Dary należy dostarczać do Gminnego Ośrodka Kultury w Przywidzu w godz. 11.00 – 15.00 w dni robocze. Koordynatorami zbiórki są: radna Barbara Talaśka tel. 512 353 461 oraz dyrektor GOK Magdalena Borkowska 513 098 623.

Pożar budynku jednorodzinnego

16 czerwca o godz. 14,43 strażacy otrzymali zgłoszenie o palącym się domu przy ul. Spacerowej. Do akcji zadysponowano 12 zastępów straży pożarnych . Jest to drugi pożar w tym tygodniu w Gminie Przywidz.

Spaliło się poddasze użytkowe i piętro budynku jednorodzinnego podzielonego na dwa mieszkania. Ewakuowano dwie osoby. Nikomu nic się nie stało. Pożar był na tyle gwałtowny, że nie zdążono uratować mienia. 3 rodziny zostały pozbawione dachu nad głową i dorobku życia.

Pożar ugaszono ok. godz. 17.00. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej.

Więcej na stronie naszemiasto.pl

Pożar budynku przy ul. Spacerowej Pożar budynku przy ul. Spacerowej