Tygodniówka 2013 "Projekt X"

Tygodniówka 2013 „Projekt X” jest X odsłoną konwentu fantastyki organizowanego przez Klub Fantastyki Zardzewiały Topór.

Jest to wyjątkowa Tygodniówka: ponieważ jest to 10 edycja, również i Klub ZT obchodzi 10-lecie.

Takie ważne święto nie zmienia faktu, że Tygodniówka to larpy, JEEPformy, gry terenowe (Polowanie na Wilkołaki, Artefakt), SNOT-Ball oraz ASG. Najważniejszym elementem Tygodniówki jest rekreacja – do dyspozycji jest cały ośrodek, z prywatną plażą, ogniskiem, domkami, lasem i wyspą – czego chcieć więcej?

Ponadto w tym roku szykowana jest dwudniowa gra główna w Świecie Kronik Drikanu – oczywiście jest to tradycja kultywowana od 10 lat.

W tym roku Tygodniówka 2013 „Projekt X” odbędzie się w dniach 26. lipca (piątek) – 31. lipca (środa).

Uczestnikom Tygodniówki organizatorzy gwarantują różnorodny program – każdy znajdzie coś dla siebie. Należy nadmienić, że konwent odbywa się jednotorowo, a więc nic Was nie ominie. Oczywiście, gdy nie interesuje Cie jakiś punkt programu to żaden problem. Ośrodek “Zacisze” – w którym odbywa się nasza impreza – znajduje się tuż nad jeziorem oraz otoczony jest pięknym lasem, więc łatwo można skusić się na wycieczkę, popłynąć na wyspę, pójść spacer po lesie lub po prostu posiedzieć przy ognisku.

Kogo można spotkać na Tygodniówce?

Na Tygodniówce można spotkać przede wszystkim ludzi, którzy podobnie jak Ty interesują się wszelkiego rodzaju fantastyką, ludzi których poznaliście na SPOCie oraz osoby związane z Klubem Fantastyki Zardzewiały Topór. Jeśli interesują Cię klimaty dark fantasy, post-atomowe (Neuroshima, Fallout), steampunkowe czy science fiction oraz uwielbiasz LARPy – Tygodniówka jest imprezą dla Ciebie.

Ważna Zasada – Pełen klimat!

W tym roku stroje są noszone przez całą Tygodniówkę – strój dobieramy do klimatu dnia, o czym będzie informować program konwentu. Klimat MUSI BYĆ!

Co warto ze sobą zabrać?

  1. buty i ubranie do biegania po lesie
  2. buty i ubranie na zmianę (nie daj się zaskoczyć pogodzie!)
  3. stroje w konwencji odgrywanych postaci, koniecznie w klimacie fantasy (ponadto science-fiction, post-apo, umundurowanie wojskowe)
  4. jeżeli zamierzasz walczyć bądź się strzelać – broń otulinową i/lub ASG – Air Soft Gun
  5. jedzenie i picie, sztućce, naczynia
  6. namiot, śpiwór, karimata, ciepłe ubrania do spania
  7. strój kąpielowy
  8. przybory kosmetyczne
  9. pozostały ekwipunek, który uznacie za potrzebny do przeżycia w lesie paru dni i nocy
  10. pozytywne nastawienie:)

Więcej o tygodniówce można przeczytać na stronie tygodniowka.larp-zt.pl

ZAPRASZAMY