STOP Wiatrakom

STOP Wiatrakom!

Brak ustawy regulującej bezpieczną odległość elektrowni wiatrowych od domów powoduje, że gminy określają ją samodzielnie. Czasami (jak ma to miejsce w kilkunastu miejscach) Gmina stara się chronić mieszkańców przed szkodliwym wpływem przemysłowych elektrowni wiatrowych, odsuwając inwestycje na min. 3 km od domostw. W innych przypadkach władze gmin dowolnie interpretują przepisy i zezwalają na stawianie ogromnych wiatraków nawet 500-1000 metrów od zabudowań.

Żądamy wstrzymania jakichkolwiek prac do czasu wejścia w życie ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) i ustawy oczekującej na podpis Prezydenta!

Protesty w Polsce

Aktualnie w Polsce protestuje przeciwko wiatrakom ponad 530 miejscowości! [Zobacz mapę protestów]

Społeczności protestują przeciwko 8479 wiatrakom, które nachalni inwestorzy chcą postawić gdzie popadnie. Ludzie w gminach walczą o swoje rodziny, pieniądze i zdrowie… A Ty?

Żądamy wstrzymania inwestycji do czasu precyzyjnych uregulowań prawnych i odsunięcia wiatraków na minimum 3 km od domostw i siedlisk.

Tak mówią rolnicy i mieszkańcy, którzy pozwolili na budowę farm wiatrowych. Od kiedy stanęły wiatraki, nikt nie ma chwili spokoju. Męczące dudnienie, dziwny świst, jakby ktoś rozsadzał głowę od środka. „Nie można spać”– mówią ludzie –„Tu nie da się ży攄Pisk jest taki, jakby stado szczurów siedziało pod podłogą”, „Straciliśmy chęć do życia i pieniądze”„Przychodzili do nas młodzi, elegancko ubrani ludzie, wygadani i robili wodę z mózgu. Roztaczali przed nami piękne wizje, jak to wszystkim będzie dobrze, i umowy podpisywaliśmy” – opowiada inny z rolników, który zgodził się na dzierżawę części swoich gruntów. Teraz chcieliby sprzedać domy i się wyprowadzić – ale nikt nie chce kupić od nich domu pod elektrownią! Przykład: ceny działek w Gminie Jeleniewo po postawieniu elektrowni wiatrowych spadły z 50 zł/m2 na 25 zł/m2 – pomimo tak dużego spadku wartości (100%) i tak nikt nie jest już zainteresowany zakupem działki w pobliżu wiatraków… Ludzie stracili miliony…

Bliska lokalizacja elektrowni może powodować wiele chorób, schorzeń i powikłań!! Choroby i schorzenia mogą pojawić się już po 1-2 latach – zaburzenia nastroju, migreny, depresja, agresywność, irytacja, zaburzenia równowagi, uporczywe infekcje narządów oddechowych. Wieloletnie mieszkanie w sąsiedztwie wiatraków może być źródłem poważniejszych schorzeń takich jak: patologie kardiologiczne (serce), padaczka, bóle kręgosłupa, patologie neurologiczne i neuropsychiatryczne, wrzody żołądka.

Nie zapomnijmy też o droższym prądzie produkowanym przez wiatraki, za który zapłacimy my, mieszkańcy Gminy

Więcej można przeczytać na stronie stopwiatraki.pl

Protest w Gminie Przywidz!

Portal Przywidz Twoja Gmina od dłuższego czasu otrzymuje niepokojące informacje dotyczące protestu przed budową kilku wiatraków w Piekle Górnym nawet do 200 m od domu!


Zobacz:
Czy da się wygrać z wiatrakami
Reportaż na stronie programu UWAGA