SPOT, SPOT i po spocie…

Od zakończenia tegorocznej, szóstej już edycji naszej imprezy minęły dwa tygodnie. Dla nas był to czas na podsumowanie wszystkiego, odzyskanie sił i początek prac nad kolejnym wydarzeniem - Tygodniówką :).

Dla Was zapewne był to czas na powrót do normalnego życia oraz na przeglądanie zdjęć, poszukiwanie nowo poznanych ludzi na Facebooku i planowanie wyjazdów na kolejne konwenty. Teraz jednak nadeszła najwyższa pora na podsumowanie SPOTa 2015.

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 29-31 maja na terenie Szkoły Podstawowej w Baninie. Mamy nadzieję, że nie odstraszyła Was zmiana miejsca i bawiliście się równie dobrze, co my. Wśród niemal pełnej setki uczestników SPOTa znaleźli się zarówno stali bywalcy, jak i zupełnie nowe osoby, w tym spora część spoza Trójmiasta. Każdego z Was mamy nadzieję zobaczyć nie tylko za rok, ale także przy wszelkich innych możliwych okazjach – na konwentach, spotkaniach, integracjach :).

Przez trzy dni trwania SPOTa mieliśmy okazję wziąć udział w blisko trzydziestu larpach, grach, jeepformach, sesjach rpg, turniejach i innych atrakcjach. Z chęcią dorzucilibyśmy jeszcze więcej, ale zwyczajnie nie było już kiedy :). Przekroczyliśmy planowanych 48 godzin trwania konwentu, bowiem ostatni larp domykał się jeszcze godzinę po planowanym terminie oficjalnego zakończenia. Nie sposób wymienić i należycie opisać wszystkich Punktów Programu w tak krótkim tekście, acz postaramy się rzec chociaż kilka słów na ich temat.

Rozpoczęliśmy „Horyzontem Zdarzeń”, „Hotelem Utopia” oraz „Karczmą w Breitblatt”, larpem znanym do tej pory tylko z Tygodniówki, która zabawiła nas aż do późnych godzin wieczornych. Kolejny dzień przyniósł dla nas „Arenę”, „Radę Miasta”, „Finneę”, „Birdmana”, „Co się dzieje w rodzinie, zostaje w rodzinie”, „Szkołę Życie”, „Final Conquest”, „Zmierzch Tradycji”, „Gothic – pierwszy ruch oporu” oraz kończące sobotę „Naradę Jarlów” i „Drogę”. Ostatniego dnia natomiast odbył się „Bękarci Król”, „Turniej Łuczniczy”, „Labirynt Zagadek”, „Slavic Legacy” oraz kończący tegoroczną edycję „South we shall go”.

Sporo tego, prawda? Nie zdążyliśmy jednak wspomnieć o licznych sesjach RPG zorganizowanych przez Cierniogon, konkursach i grach planszowych prowadzonych przez JaTyGry, prelekcji dotyczącej nowego systemu fabularnego „Horyzont” oraz warsztatach tanecznych. Mamy nadzieję, że teraz zdołaliśmy wymienić już wszystko, ale w razie pominięcia śmiało się upomnijcie o należną Wam chwałę :).

Koniecznie musimy też wspomnieć o Czarach 2015, które jak co roku pozwoliły wyłonić najlepsze gry i stroje. Najgenialniejszym larpem tegorocznego SPOTa wybrano „Szkołę Życie” autorstwa Tomka Kwarcińskiego, natomiast posiadaczem najbardziej epickiego stroju okrzyknięto Michała Borysewicza. W kwestii pozostałych konkursów -najlepszym łucznikiem okazał się Karol „Arvan” Hewelt, a szermierczym kunsztem wsławił się Łukasz „Stalker” Cieszyński.

Zbliżamy się już do końca tej relacji. Wobec czego pozostaje nam jedynie jeszcze raz podziękować wszystkim współorganizatorom, sponsorom, patronom i przede wszystkim uczestnikom, bez których SPOT nie mógłby się odbyć. Mamy nadzieję, że nie żałujecie czasu spędzonego z nami i za rok ponownie nas odwiedzicie.

Póki co pozostaje nam jedynie zaprosić Was z ramienia Klubu Fantastyki Zardzewiały Topór na Tygodniówkę oraz życzyć wszystkiego larpowego :).

Trzymajcie się i do zobaczenia za rok!
Organizatorzy

Zobacz fotorelację