Żegnamy VII SPOT-kanie z larpami

Minął już niemal tydzień od oficjalnego zakończenia VII edycji SPOTa, a wciąż mamy wrażenie, jakbyśmy duchem byli w Baninie. Zapewne powrót do normalnego życia był dla Was równie ciężki oraz został spędzony w większości na przeglądaniu zdjęć, poszukiwaniu nowo poznanych ludzi na Facebooku i planowaniu wyjazdów na kolejne konwenty. Mamy nadzieję, że za rok zobaczymy się w równie wspaniałym gronie i przy jeszcze lepszych grach. Nie zapomnijcie odwiedzić nas na Tygodniówce (22-27 lipca w Przywidzu) oraz wyczekujcie informacji na temat październikowego larpa terenowego będącego kontynuacją naszej kultowej Karczmy w Breitblatt. Póki co zapraszamy Was do zapoznania się z krótkim podsumowaniem SPOTa 2016 :).

VII SPOTkanie z larpami miało miejsce na terenie gimnazjum w Baninie w dniach 29.04 – 01.05. Zadomowiliśmy się już na dobre w naszej ulubionej szkole i planujemy spędzić w niej jeszcze wiele wspaniałych chwil, tworząc równie wesołą, relaksującą, kameralną i rodzinną atmosferę dla naszych uczestników. Mamy nadzieję, że byliście zadowoleni ze wszystkich Punktów Programu, niesamowitego klimatu SPOTa oraz wieczornych integracji. Szczególnie dumni jesteśmy z poziomu tegorocznych gier, który ewidentnie pnie się w górę. Aż strach pomyśleć co wpadnie do głów naszych Mistrzów Gry za rok!

W ciągu czterech malowniczych, majówkowych dni mieliśmy okazję wziąć udział w ponad trzydziestu larpach, grach terenowych, jeepformach oraz konkursach. W tym roku na pierwszy ogień poszły larpy polityczne „Mount and Blade” i „Twierdza: Bezkrólewie”, chamberlarp „Non Humanus” a także znane z poprzednich edycji SPOTa gry „Yakuzamonogatari” oraz „Opowiedz nam baronie historię o tym, jak…”. Następny poranek zaczął się od najważniejszego turnieju całej imprezy - Areny, której tegorocznym zwycięzcą został Michał „Athan” Leoniec, goszcząc na podium wraz z Maciejem „Loenem” Szewczykiem oraz Jarkiem Lewandowskim, zdobywcami drugiego oraz trzeciego miejsca.

Krótko po zakończeniu zmagań na placu boju, wystartowały najbardziej oczekiwane gry tego roku, których twórcy aspirowali do wygrania konkursu larpowego Czary 2016. Tętniąca zdradą i spiskami „Stypa u Winchestera”, przejmujący do głębi „Krok za Boskością”, trzymający w napięciu „Escape room: the second door”, oparty na kultowym serialu „Battlestar Galactica – Olympic Carrier”, pełen zwrotów akcji „Hotel le Glacon”, nader immersyjna „Spowiedź”, traktujący o losach pewnej grupy larpowców z Gdańska „Prometeusz” oraz nie nadający się do porównania z czymkolwiek innym „Najgorszy LARP na świecie” skutecznie zapewniły naszym uczestnikom rozrywkę na najwyższym poziomie przez cały weekend. Jedyne czego możemy żałować, to tego, że nie w każdej z gier dane było nam wziąć udział. Oczywiście mamy nadzieję nadrobić to za rok, jeśli zdecydujecie się ponownie wystawić swoje gry na Spocie :).

Tegoroczne Czary okazały się wyjątkowo wyrównane, uczestnicy nie szczędzili swych oklasków oraz pochlebstw dla Mistrzów Gry. Po ciężkich zmaganiach, najlepszym larpem SPOTa 2016 ogłoszono „Krok za Boskością” Mariusza "Kaczokiego" Kapczyńskiego, który nie pierwszy raz zaskoczył nas swoją niezwykłą kreatywnością oraz mistrzowskim talentem do poruszania ciężkiej tematyki. Tuż za nim miejsce na podium zajęli Jan „Rin” Jakubowski za „Spowiedź” oraz Jakub "Turbos" Dubrowski ze swoim „Bękarcim Królem”. W kwestii najlepszego stroju nasze szanowne Jury pod przywództwem Marka „Gedeona" Bemke, Mistrza i założyciela Pracowni Gedeona, postanowiło nagrodzić Michała „Prezesa” Horyda, natomiast publika najbardziej doceniła ubiór Adriana Paschilka.

Czary nie były jednak końcem konkursu, walk i gier, ani samego SPOTa. Krótko po nich rozpoczęła się kultowa, rozgrywana od wielu lat na Spocie oraz Tygodniówce, Karczma w Breitblatt, podczas której radziliśmy nad losami Wielkiego Księstwa Talabeclandu. Następnego ranka, świeżo po wyjątkowo krwawym meczu Snot-balla, odbył się turniej łuczniczy. Po zażartej rywalizacji zwycięzcą okazała się Katarzyna "Kathi Veill" Kozieł, a kolejne miejsca na podium zajęli Damian „Hanso” Bober i Adrian Paschilik. W trakcie jego trwania odbyły się także Warsztaty Nano-larpów, podczas których nasi uczestnicy mieli możliwość stworzenia oraz przetestowania własnych gier fabularnych, a także New World Order – polityczna rozgrywka o władzę nad światem. Tak upłynął nam poniedziałek. Wszystko co dobre ma jednak swój koniec.

VII edycję SPOTa oficjalnie zamknęliśmy o godzinie 17 w poniedziałek, pozytywnie wykończeni po intensywnym sprzątaniu szkoły i z uśmiechami na twarzach na myśl o wszystkich wspaniałych grach, w jakie przyszło nam w jego trakcie wziąć udział. Pozostaje nam jedynie jeszcze raz podziękować wszystkim współorganizatorom, sponsorom, patronom i przede wszystkim uczestnikom, bez których SPOT nie mógłby się odbyć. Mamy nadzieję, że nie żałujecie czasu spędzonego z nami i za rok ponownie nas odwiedzicie. Póki co możemy zaprosić Was z ramienia Klubu Fantastyki Zardzewiały Topór na Tygodniówkę oraz życzyć wszystkiego larpowego :).

Do zobaczenia za rok i pamiętajcie, larpujcie na Północy!
Organizatorzy

SPOT 2016
SPOT 2016
SPOT 2016
SPOT 2016
SPOT 2016
SPOT 2016
SPOT 2016
SPOT 2016
SPOT 2016
SPOT 2016
SPOT 2016
SPOT 2016
SPOT 2016
SPOT 2016
SPOT 2016