Kupmy sobie sukces

Sukces to działanie, w kierunku spełnienia marzeń i pragnień przy jednoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy wszystkimi płaszczyznami życia. A czy w polityce też?

Okazuje się, że w polityce można iść na skróty, bo po co się starać, skoro sukces można sobie kupić. Wystarczy odpowiednia gotówka i sukces murowany. Taki proceder opisuje pomorska.pl w artykule „Orły Polskiego Samorządu? Tak, ale za miejsce trzeba zapłacić…”

Jeden z wójtów zastanawia się w jaki sposób jego Gmina została wpisana na listę gmin ubiegających się o laur: „Czy było to widzimisię, czy też efekt pogłębionych studiów”. Można domniemywać, że na listę „zasłużonych” dostali się wszyscy, a która gmina najlepsza… o i tu zaczyna być ciekawie. Wójt Gminy Chojnice wręcz mówi: „dowiedzieliśmy się, że w zależności od kategorii za udział trzeba będzie zapłacić od 5 tysięcy do 15 tysięcy złotych. No dla mnie to jest zwykłe złodziejstwo, wyłudzanie publicznych pieniędzy i kupowanie samorządu. Nie będziemy uczestniczyć w takich rankingach, w których za miejsce trzeba zapłacić...

Firma Europa 2000 Consulting, która zajmuje się plebiscytem, stwierdza - Mamy prawo typować, kogo uważamy. Ale dopiero gdy gmina zainteresuje się naszym plebiscytem, wysyłamy tam naszego pracownika i powstaje ankieta. Mamy kapitułę, która ocenia. Jeśli chodzi o koszty, to udział w narodowym programie promowania przedsiębiorczości powiązanym z naszym plebiscytem kosztuje od 1 tys. zł w górę.

Czyli co? Im więcej kasy tym lepiej, tym wyższe miejsce zajmiemy?

Wójt Gminy Przywidz na stronie Urzędu Gminy chwali się takim osiągnięciem. Ciekawe, czy sam za ten sukces zapłacił, czy zapłaciła Gmina? Czy zamiast brać udział w tego typu plebiscytach nie powinien przeznaczyć swego zaangażowania i pieniędzy na rzeczywisty rozwój Gminy? Czy promocja Gminy nie powinna odbywać się na podstawie jej walorów i rozkwitu?

Przecież dla każdego Wójta najważniejszy powinien być rozwój Gminy i zadowolenie jej mieszkańców a nie samozadowolenie.

Po lekturze artykułu w pomorska.pl można zaśpiewać parafrazując słowa znanej piosenki: „Gdzie ci Wójtowie, orły, sokoły, herosi…

Co na to Wójt Gminy Przywidz? Czekamy na odpowiedź na powyższe pytania.