Gmina Przywidz śmieciami stoi?

No i zaczęło się. Ciekawe, czy nasza Gmina będzie nadal Gminą zieloną, ekologiczną, czy... wysypiskiem śmieci.

26 października 2018 r. na stronie WWW Urzędu Gminy Przywidz zostało zamieszczone zawiadomienie (patrz: zrzuty na dole strony) iż Wójt Gminy Przywidz wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. "Budowa instalacji do odzysku i recyklingu odpadów tworzyw sztucznych. Budowa punktu przesyłowego odpadów w Miłowie ul. Budowlanych 1, dz. nr 87/4, jednostka ewidencyjna Przywidz, obręb Miłowo". Postanowienie zostało wszczęte na wniosek złożony w dniu 21.09.2018 r., uzupełniony pismem złożonym 10.10.2018 r. przez przedsiębiorstwo WOBET Sp. z.o.o. sp. komandytowa.

Interesujące, dlaczego Wójt zwlekał tak długo z ogłoszeniem takich rewelacji? Pewnie gdyby ta sprawa ujrzała światło dzienne w czasie wyborów, to padłoby wiele niewygodnych pytań. A tak, zaraz po kampanii, w możliwie najkrótszym czasie, gdy ludzie przygotowują się do Święta Zmarłych przepchnie się niewygodny temat. Ciekawe, kto na tym ma skorzystać i ile będzie to kosztowało wizerunkowo naszą Gminę?

Zastanawia też, czy o fakcie tym zostali powiadomieni okoliczni mieszkańcy, przecież to w niedalekiej odległości jest od tej działki do Mierzeszyna, Gromadzina, Miłowa, Blizin. Czy sołtys Olszanki (teraz też i radny) będący jednocześnie (wg oświadczenia z kwietnia 2018 roku) pracownikiem firmy WOBET poinformował o tym sąsiadów w myśl propagandy Wójta: „Doświadczenie, uczciwość, dialog z mieszkańcami”?

Szkoda, że na stronie UG nie opublikowano też:

  1. jaką przyjęto technologię recyklingu,
  2. jaki jest koszt budowy i kto w niej partycypuje,
  3. skąd będą przywożone odpady, czy też i z Niemiec,
  4. dokąd będą wywożone odpady po recyklingu,
  5. co z odpadami, które nie będą się nadawały do recyklingu,
  6. umowy wstępne odbioru odpadów,
  7. jakie jest oddziaływanie tej inwestycji na graniczącym z działką obszarem Natura 2000,
  8. jaki będzie zakres ingerencji w środowisko (w tym także na cieki wodne),
  9. jaki jest przewidywana ilość wody niezbędna do recyklingu?

Może Wójt, który zazwyczaj nabiera wody w usta i traktuje milczeniem niewygodne pytania w końcu zacznie poważnie realizować swoje hasło wyborcze i przekaże odpowiedzi na powyższe pytania.

Zapraszamy mieszkańców do dyskusji na Facebooku oraz poprzez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., gdyż nadesłane pytania na pewno nie wyczerpują wszystkich wątpliwości

Drogi mieszkańcu, jeśli chcesz mieć wpływ na tą inwestycje masz tylko do dyspozycji 3 dni: 30.10.2018r, 31.10.2018 r. oraz 2.11.2018 r. by zgłosić swoje uwagi do tego projektu (Urząd Gminy Przywidz pokój 3.2 w godz. 9.00 – 15.00) po tym czasie…

 Zawiadomienie s.1  Zawiadomienie s.2