Taekwon-do

Zaczynamy nowy sezon treningowy 2019/2020!!!
startujemy od 9 września

najświeższe informacje znajdziecie na naszej stronie
https://www.facebook.com/ks.taekwon/

w naszym Klubie zajęcia prowadzi doświadczony instruktor z wieloletnim stażem.

Aktualny kalendarz treningów dostępny jest na stronie: taekwon.pl

Co to jest taekwon-do?

wojownikTaekwon-do: sztuka samoobrony, która powstała w Korei w 1955 r.

Wymyślona i naukowo opracowana przez Choi Hong Hi.

W dosłownym tłumaczeniu słowo Taekwon-do oznacza Tae - stopa, noga; Kwon - pięść; Do - droga, sposób.

Nazwa sztuki oddaje ściśle jej treść: poddawanie ciała kontroli umysłu, kształtowanie samego siebie poprzez trening walki.

Taekwon-do powstało współcześnie i w ciągu kilkudziesięciu lat swego istnienia doprowadziło tradycyjny dorobek sztuk walki do technicznej perfekcji uzupełniając go o wiele technik stanowiących "rewolucję". Stało się to możliwe zarówno dzięki wytrwałości sztabu ekspertów Taekwon-do, jak również konsekwencji, z jaką każda technika została przeanalizowana w świetle praw biomechaniki i fizjologii ciała ludzkiego, i przekonstruowania tak, by stała z nimi w całkowitej zgodzie. Podstawą Taekwon-do są: system założeń filozoficzno - moralnych, techniki podstawowe, 24 ściśle określone układy formalne oraz współzawodnictwo sportowe oparte na czterech konkurencjach indywidualnych i drużynowych tj. układach formalnych, walce, technikach specjalnych i testach siły. (materiał ze strony www.pztkd.lublin.pl)

Taekwon-do to forma ruchu, sztuka samoobrony i walki dla WSZYSTKICH! Nie ma w tym, żadnej przesady, każdy mniej czy bardziej sprawny ruchowo, stary czy młody znajdzie w Taekwon- do coś dla siebie. Pani po 40, spali zbędną tkankę tłuszczową, poprawi kondycję, polepszy swoje samopoczucie nauczy się samoobrony. Pan po 50 rozrusza skostniałe stawy i odnajdzie się w systemie układów ruchowych. Rozbrykany 14 latek, nauczy się dyscypliny, samokontroli, wyładuje nadmiar energii na sparingach i zawodach. Wysoki chudy, "niezdarny" nastolatek poprawi koordynacje, nabierze pewności siebie i zostanie mistrzem klubu a może nawet makroregionu w technikach specjalnych- na reszcie przydadzą się mu przydługie kończyny :) A nieśmiały wyrostek grubasek z gimnazjum, ośmieli się i wykorzysta swoją siłę do rozbić desek - może też zostanie mistrzem w tej dziedzinie.